Tolerancijos dienos minėjimas. Debatai „Pabėgėliai – iššūkis Europos civilizacijai“

Paskutiniuoju laikotarpiu Europą suvienijo bendros diskusijos – kaip išspręsti besivystančią pabėgėlių krizę, kur apgyvendinti pabėgėlius? Šalys, kurios neseniai deklaravo savo ekonomikos augimą, teigia, kad yra nepajėgios aprūpinti ieškančių prieglobsčio žmonių.

Minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną 6-7 klasių moksleiviai paruošė dailės darbelius, kuriose pristatė tolerancijos temą mozaikos technika, 5-10 mokiniai nagrinėjo pabėgėlių temą pamokų metu. Lapkričio 19 dieną 9-10 klasių mokiniai dalyvavo debatuose „Pabėgėliai – iššūkis Europos civilizacijai“. Remdamiesi skelbiama informacija internete bei laikraščiuose mokiniai gynė priešingas pozicijas. Komisija vertino komandų pateikiamų argumentų pagrįstumą, įvairovę bei kalbos taisyklingumą. Tarp argumentų, palaikančių pabėgėlių situaciją buvo paminėta Ženevos konvencijos įstatymai, ginantys pabėgėlių teises, Europos šalių kultūros praturtėjimas, europiečių solidarumo patikrinimas, ekonomikos augimas pabėgėlių darbo dėka ir pan. Priešingą poziciją ginanti komanda kalbėjo apie terorizmo, kriminalo pavojų, padidėjusį nedarbingumą, naudingesnę ir pigesnę pagalbą pabėgėlių gimtinėje, situacijos išnaudojimą ieškant patogesnės gyvenimo vietos ir pan. Tarp padarytų debatų išvadų buvo paminėtas žinių apie pabėgėlių kultūrą, istorijos paveldą, mentalitetą, trūkumas. Todėl 8-10 klasių moksleiviai paruošė puikias prezentacijas, kuriose pristatė šalis, iš kur atvyksta žmonės.

Organizatoriai:

Mokyklos psichologė Anna Ulevič

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Janina Klimašauskaitė

Informacinių technologijų mokytoja Kristina Maloglazova

Geografijos mokytoja Laura Šablevičienė

Klasės auklėtojai

tolencija12

Nuotraukas galite pamatyti čia.