Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas


Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijavo bendrą projektą – Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą moksleiviams, kuriuo siekiama gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą ir suteikti jiems praktinių įgūdžių.

Rugsėjo 18–20 dienomis mūsų mokykloje vyko PILIETIŠKUMO IR GYNYBOS ĮGŪDŽIŲ mokymai  9–10 klasių mokiniams.

Tris dienas paaugliai mokėsi išgyvenimo įgūdžių ekstremaliose situacijose: ką turėti namuose ir ką susidėti į kuprinę, jei reikėtų evakuotis, ką reiškia įvairūs civilinės saugos signalai, kaip pasigaminti maisto gamtoje ir daugelio kitų gyvenime reikalingų įgūdžių.

I mokymų diena buvo skirta susipažinti su piliečių vaidmeniu valstybės gynyboje. Mokėsi įvertinti situaciją ir suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Ant manekenų praktikavosi, kaip teisingai atlikti širdies masažą. Taip pat teisingai uždėti turniketus esant gausiam kraujavimui. Kita paskaita buvo apie ekstremalių situacijų ABC, kam reikalingas išgyvenimo paketas, jo sudėtis ir naudojimas.

II mokymų dieną smagiai ruošėmės žygiui. Po teorinės paskaitos visi ėjo į mokyklos teritoriją pasipraktikuoti, kaip statoma palapinė bei sužinojo apie higieną ir maitinimąsi lauko sąlygomis. Po pietų  –  šaudymo teorija ir praktika. Šaudymas iš padėties „Gulint“ pneumatiniu ginklu labai patiko ne tik berniukams, bet ir mergaitėms.

III dieną visi išsiruošė į žygį po Pučkorių atodangą.  Mokyklos teritorijoje mokiniai išklausė instruktažą ir noriai leidosi į žygį. Pakeliui atliko daug įdomių užduočių, kurias mums paruošė vadovas iš Šaulių sąjungos. Pasinaudojome visa informacija, kurią sužinojome per tris dienas: palapinių statymo būdai, mazgų tipai ir jų paskirtis, laužavietės paruošimas, laužo įkūrimas su skeltuvu ir kita.

Mokiniai gavo ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Mokymais rūpinosi Lietuvos šaulių sąjunga. Kursus vedė atsargos kariai, šauliai, profesinės karo tarnybos kariai.