Kur valdovų gyventa

Priešmokyklinio ugdymo lenkų kalbos grupės vaikai apsilankė Valdovų rūmuose. Edukacinė veikla Valdovų rūmų muziejuje – tai pažintis su jo ekspozicijomis, visi užsiėmimai vyko su gidu. Įvairiais aktyvaus pažinimo ugdymo metodais susipažinome su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinio, kultūrinio, ekonominio ir kasdienio gyvenimo aspektais. Ekspozicija išdėstyta keturiuose aukštuose. Ją sudaro dvi dalys. Rūsyje ir pirmame aukšte saugomi archeologų rasti senųjų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų pastatų likučiai ir tuo metu gyvenusių žmonių daiktai. Antrame ir trečiame aukštuose atkurti gotikiniai, renesansiniai bei barokiniai kambariai, salės ir menės. Vaikai, užsidėję karūnas, trumpam pasijuto kaip karaliai ir karalienės. Ugdytiniai piešė antspaudus su pilies, vilko ir riterio simboliais. Nulinukai liko labai patenkinti išvyka, vaikams buvo įdomu sužinoti apie tėvynės istoriją, kaip gyveno jų protėviai.

Priešmokyklinio ugdymo lenkų kalbos vyr. mokytoja Božena Vilkicka