Pasakojimas apie neeilinį Lietuvos pažinimą edukacinėje kelionėje Panemune


40 Pavilnio pagrindinės mokyklos aktyviausių ir pažangiausių mokinių grupė, lydima mokytojų, drauge su geografijos mokytoju- gidu geografijos mokytoju ekspertu keliones vadovu Vytautu Butkumi birželio 17 dienos įprastiniu dėl veiklų  laiku  iškeliavo  Panemune iš Vilniaus.

Panemunės kelias – kitaip dar vadinamas Rojaus kelias, žavi įspūdingais Nemuno slėnio vaizdais, legendomis, pasakojimais, lyrika apie piliakalnius, pilis, juos supančius miestelius.

Kelionės metu mokiniai susipažino su  Raudonės ir Panemunės ( Veliuonos) pilių  istorijomis nuo XVIII  a.  Norintys pakilo į Raudonės pilies 33, 5 m aukščio bokštą, kuris turistui iš savo viršūnės atvėrė nuostabiausią  Nemuno slėnio ir Raudonės miestelio panoramą. Lankytojų centre valandos trukmės edukacinėje  pamokoje pažino ne tik  Panemunės gamtos ypatumus ( augaliją, paukščių, žuvų rūšis), bet ir  jos  gyventojus, verslą, gyvenimo būdą, rūpesčius, darbo įrankius.

Važiuodami dešiniuoju Nemuno pakrantės keliu, mokinių būrys grožėjosi piliakalnių kompleksu, juosiančiu ir  apjungiančiu  Seredžiaus, Veliuonos, Kartupėnų ( Kiaukalnio) piliakalnius, Palocėlių piliavietę.

Turistų  būrys apsuko gerokai didesnį nei 350 km ratą, stulbinantį gražiausiais, įspūdingiausiais, žaviausiais Nemuno, o ir Lietuvos gamtovaizdžiais, kreipė dėmesį į detaliai ženklais pažymėtus  miestų, miestelių, upių ir ežerų, vietovių pavadinimus  ir domėjosi kitokiomis, pažinimui svarbiomis nuorodomis.

 

Mokyt. Marija Kožemiakinienė, Marina Buša, Kristina Maloglazova, Vytautas Butkus, mokinio padėjėja Natalija Byčkova

Kelionę aprašė mokyt. Alina Grigelienė