Integruota fizinio ugdymo ir informacinių technologijų pamoka „Olimpinės ir parolimpinės žaidynės“


5–10 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje fizinio ugdymo ir informacinių technologijų pamokoje „Olimpinės ir parolimpinės žaidynės“. Jos metu mokiniai pagilino žinias apie žiemos olimpines ir parolimpines žaidynes, jų istoriją bei įvairias sporto šakas.

Per informacinių technologijų pamokas mokiniai rinko, atrinko ir sistemino informaciją, rengė pristatymus bei parengė informacinį stendą apie olimpines ir parolimpines žaidynes. Taip jie ne tik praplėtė savo žinias, bet ir tobulino informacijos paieškos, atrankos bei pateikimo įgūdžius.

Pamokos metu mokiniai susipažino su sporto galimybėmis žmonėms su negalia, geriau suprato parolimpinio sporto reikšmę ir aktyviai dalyvavo diskusijose, dalijosi savo mintimis bei įžvalgomis. Peržiūrėtas filmas paskatino susimąstyti apie žmonių įvairovę, lygybę ir pagarbą vieni kitiems. Mokiniai ugdė empatiją, toleranciją ir supratimą, kad visi žmonės, nepaisant skirtumų, yra lygiaverčiai bendruomenės nariai.

Praktinių veiklų metu mokiniai išbandė kelias parolimpinio sporto šakas, todėl geriau suprato iššūkius, su kuriais kasdien susiduria sportininkai su negalia. Integruota pamoka skatino domėjimąsi sportu, ugdė pagarbą, socialinį sąmoningumą ir įtraukties vertybes.

Fizinio ugdymo vyresniosios mokytojos – Olga Leontjeva-Kurčeikienė ir Jekaterina Pozniakienė, informacinių technologijų vyresnioji mokytoja
K. Maloglazova