Akcija „Mes prieš patyčias“

Rugsėjo 9 dieną mūsų mokyklos mokiniai prisijungė prie visoje Lietuvoje vykdomos akcijos „Mes prieš patyčias“. Lygiai 12 val. visi susėdome žiūrėti Nicko Vuijicico paskaitosa apie patyčias. Gimęs be rankų ir kojų Nick lankė bendrą mokyklą, jis taip pat sulaukė patyčių, provokacijų, nelygių jėgų akistatos. „Tyčiotis nėra kieta…jeigu norite būti kieti, padarykite ką nors stipraus“ – sakė Nick. „Aš moku šypsotis…kai viduje verkiu“ – pasakojo Nick apie ne tik jam būdinga elgesį, kai norima paslėpti skausmą. „Aš moku pasityčioti iš bet kokio jūsų bruožo, tai nėra sunku…bet aš to nedarysiu“. Visų žinomas ir mylimas Nick išsakė daug minčių, kurias norisi kartoti ir norisi, kad jos būtų išgirstos. Tikime, kad jausmingas ir asmeniškas Nicko pranešimas sukėlė visiems apmąstymų.

Akcijos metu taip pat buvo aptariami patarimai, kaip galima elgtis, kai iš tavęs kažkas tyčiojasi. Buvo paminėtos 3 svarbios tiesos: 1) Tai, ką sako kiti, tyčiodamiesi iš tavęs, nėra tiesa apie tave, 2) niekas neturi teisės tavęs skriausti, 3) tu gali tai pakeisti. Mokiniams buvo išdalintos policijos rekomendacijos. Į mokinius kreipėsi direktoriaus pavaduotoja Nina Jelizarenko.

14199761_1050610294988561_5602760017777415781_nNuotraukas galite pamatyti čia.