Gydytojos – toksikologės paskaita tėvams

Gruodžio 1 dieną vyko paskaita apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo žalą tėvams. Paskaitą skaitė gydytoja-toksikologė Gabija Dragelytė. Paskaitos metu buvo išsklaidytas mitas apie elektroninių cigarečių nežalingumą. Informacija apie nikotino nebuvimą šiose cigaretėse yra apgaulinga. Gydytoja atsakė į dalyvių klausimą apie energetinių gėrimų poveikį skaičiais: tam tikruose energetiniuose gerimuose kofeino yra tiek, kiek 9-iuose kavos puodeliuose. Taip pat gydytoja perspėjo apie naujų narkotikų rūšių platinimą tarp jaunimo. Taip vadinami „spaisai“  – sintetiniai narkotikai plinta vis nauju pavidalu. Teisėsauga nespėja įtraukti šių medžiagų į nelegalių narkotikų sąrašą, nes jų produkcija yra greitesnė. Gydytoja pabrėžė tėvų vaidmenį. Geriausias būdas apsaugoti vaiką nuo žalingų įpročių yra palaikyti su juo gerus, šiltus santykius, skirti daug dėmesio.

paskaita tevams