Savaitė be patyčių

Patyčios yra sunkus ir skaudus patyrimas kiekvienam. Šiais metais kovo mėnesį 20-26 dienomis visa mokyklos bendruomenė gvildeno: kaip atskirti patyčias, kokius vaidmenis atlieka situacijos dalyviai, kaip elgtis patyčių situacijoje. Mokyklos psichologė kartu su pradinukais nagrinėjo filmuko „Bjaurusis ančiukas“ pagrindinio herojaus išgyvenimus, su 5 ir 6 klasių mokiniais filmo „Nekentėk tyloje“ skirtingų vaidmenų ypatumus, su 8-10 klasių mokiniais – sekstingo reiškinį.

Mokiniai piešiniuose išreiškė savo nepritarimą patyčioms. Buvo atliktas anketavimas su 5-10 mokiniais apie patyčių mastą mokykloje. Mokyklos bendruomenė susipažino su mokinių piešiniais ir anketos rezultatais, iškabintais ant stendų.

Taip pat mokiniai prisijungė prie akcijos prieš patyčias nešiodami emblemas.

Susitikti su mokiniais atvažiavo policijos pareigūnai: Andžej Radevič ir Ramūnas Vilkanauskas. Policijos pareigūnai priminė apie kiekvieno mokinio teisę mokytis saugioje aplinkoje, paaiškino patyčių elgesio teisinę atsakomybę, parodė gerus situacijų sprendimo pavyzdžius.

17458275_1231809400201982_5771312558114274442_n

Nuotraukas galite pamatyti čia.