Kūrybinė darbų paroda ,,Dekupažas“

Šių metų spalio pradžioje mūsų mokyklos erdves papuošė kūrybinė darbų paroda ,,Dekupažas“,  Mokytojų dienos proga.

Dekupažas, kilęs iš prancūzų kalbos découper – iškirpti. Tai amatas arba meno rūšis, kuri liepia naudoti iškirptus gabaliukus (paprastai popieriaus servetėles) ant tam tikro objekto ir tada juos padengti keliais sluoksniais lako.

,,Dekupažo“ parodoje dalyvavo mūsų mokyklos auklėtiniai – 6a ir 6b kl. mokiniai. Iš pradžių mokiniams buvo paaiškinta dekupažo technika, tam, kad jie sugebėtų atlikti nuostabūs kūrybinius darbus. Mokiniams šis užsiėmimas ypač yra naudingas, nes dekupažo technika reikalauja kruopštumo, susikaupimo, lavina smulkiąją motoriką, formuoja sklandžius ir tikslius pirštų judesius. Ši technika yra integruojama su daile. Buvo panaudota tapybos technika kartu su koliažo technika. Ši meno technika suteikia iškirptam dvimačiui objektui erdvinio gilumo ir priverčia tekstūras (saulėgražus) atrodyti, lyg jie išties būtų nutapyti ant paviršiaus.  Iš pradžių mokiniai turėjo sutvarkytus butelius nudažyti tam tikra spalva (pagal servetėles), palaukti kol išdžius ir tik tada klijuoti iškarpytus saulėgrąžas su PVA klijais ant stiklinių butelių paviršiaus. Visas kūrybinis darbas reikalavo daug kantrybės, kruopštumo ir meninės nuovokos. Mokiniai sugebėjo puikiai atlikti savo kūrybinius darbus!

Papuošti mokyklos erdves – buvo vienas malonumas mūsų mokyklos mokiniams!

Parengė technologijų ir dailės mokytoja Edita Kazakevičienė

20181002_160247