Protų mūšis: ,,Aids – geriau žinoti”

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Šia proga gruodžio 7 dieną (penktadienį) Pasaulinės AIDS dienos proga  Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokiniai prisijungė prie užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pasiūlytos protų mūšio iniciatyvos ,, AIDS: geriau žinoti”. Šią dieną visi dalyviai bei mokytojai buvo įsisegę raudonus kaspinus- sergančiųjų AIDS ir užsikrėtusiųjų ŽIV tarptautinį prevencijos ir solidarumo simbolį.

Renginio koordinatorė biologijos mokytoja Laura Šablevičienė subūrė 3 komandas po 10 asmenų. Buvo pakviesti dalyvauti ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Kiekviena komanda sugalvojo savo komandos pavadinimą ir išsirinko po kapitoną.  Renginio metu buvo pristatyta, kodėl vyksta šis žaidimas, papasakota, kada ir kaip buvo pradėta minėti Pasaulinė AIDS diena. Tarp informacijos komandų laukė nesudėtingi, bet kartu ir intriguojantys klausimai. Iš viso buvo užduota 20 klausimų, o atsakymams buvo skiriama nuo pusantros iki dviejų minučių. ,,Protų mūšyje” nugalėjo 9b klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Kristina Maloglazova,  kurie surinko 16 taškų iš 20 galimų. Jie gavo diplomą ir dovanų. Visos dalyvavusios komandos gavo padėkos raštus ir saldainius. Pasibaigus protmūšiui  jos dalyviai paklausti sakė, kad užduotys jiems buvo labai įdomios, uždegančios ir linksmos, o žinios apie ŽIV ir AIDS – išsamios ir naudingos. Šią dieną mokyklos foje puošė 9a klasės mokinių paruoštas stendas.

Dėkojame Aleksejui Kurilčik 10b klasės mokiniui už pagalbą organizuojant ,,Proto mūšį” bei už vertimą iš lietuvių į rusų kalbą.

Biologijos vyr. mokytoja Laura Šablevičienė

20190108_120850 48272904_343410399793955_4317242770218549248_n