Jau turime Užgavėnių kaukes


Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Labai smagu turėti Užgavėnių kaukę  –  ir kojos, rodos, smagiau trypia, ir daina skambesnė, kai ,,pavirsti” ožiu, ragana ar velniuku.

Pavilnyje gyvuoja graži Užgavėnių tradicija. Vieni kitus džiuginame ne tik liaudies dainomis, blynais, pokštais prie laužo, bet ir išmoningomis kaukėmis. Mes su pradinių klasių mokiniais nusprendėme patys pasidaryti kaukes ir su jomis dalyvauti Užgavėnių šventėje.

Apie Užgavėnių šventės esmę, laiką, prasmę susirinkusiems vaikams papasakojo Pavilnio  bendruomenės narė – edukatorė Dalia Ivanauskaitė. Pamokė ir Užgavėnių šokių. Tačiau svarbiausias susitikimo tikslas – Užgavėnių kaukių gamyba įvairia technika.

Kaukes mokiniai darė papjė mašė technika. Išdžiūvusias kaukes margino guašu, klijavo joms plaukus, barzdas… Štai ir išėjo baisieji Užgavėnių personažai. Visi su nekantrumu lauksime Užgavėnių šventės.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Valentina Višniakova

pirmakNuotraukas galite pamatyti čia.