Vilniaus Pavilnio pagrindinėje mokykloje nuaidėjo skambutis

Kiekviena rugsėjo pradžia daugeliui iš mūsų pažymėta nekasdieniu ženklu. Vieniems tai padidėjusi rūpesčių ir atsakomybės našta, kitiems – prisiminimų ūkas. Tikėtina, kad daugiau gerų… Kaip po ilgos tolimos kelionės, kai sumenksta sunkumai ir išlietas prakaitas, o išlieka įspūdžiai. Rugsėjį mokytojai vėl išveda savo auklėtinius į kelią, apie kurį ministro sveikinime šia proga sakoma: „Mokykloje kasdien esame kviečiami į vis įdomesnę pažintį su savo šalimi, pasauliu, mokslo ir meno pasiekimais. Tegul visos šios pažintys būna įdomios, prasmingos, auginančios sparnus ir svajones.“

Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos kieme saulė žaidė spalvotų kardelių puokštėse. Nedrąsiai, dešimtokų vedami, įžengė pirmokėliai, iškilmingai įnešta mokyklos vėliava ir nuskambėjo „Lietuva, Tėvyne mūsų“. Į susirinkusius kreipėsi mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Venciuvienė ir stačiatikių cerkvės kunigas Nikolajus. Jie pasveikino su naujų mokslo metų pradžia ir mokiniams bei pedagogams linkėjo sėkmės brandinant jaunas asmenybes, neišsenkančių naujų idėjų, kūrybiškumo.

Kelionė į žinių šalį prasidėjo.

Teksto ir nuotraukų autorius Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Linas Senkus

SONY DSCNuotraukas galite pamatyti čia.