Pabuvome studentais

Mes, grupelė Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos mokinių, savaitę galėjome pabūti „studentais“. Ne tik lankėmės Vilniaus Gedimino technikos universiteto ,,LinkMenų fabrike“, kur tikri studentai ateina realizuoti savo kūrybinius sumanymus, bet ir klausėmės paskaitų. Jos buvo penkios. Sužinojome apie robototechniką, programavimą, CNC frezavimo stakles, 3D spausdintuvus ir dar buvo ekskursija po visą fabriką. Man patiko viskas, bet įdomiausia buvo programavimas. Mes kūrėme paprasčiausius mechanizmus, pavyzdžiui, turėdami tik lemputę, ekraną, elektrinį varikliuką. Ėmėme šablonus iš specialių puslapių internete, reikėjo tik pakeisti skaičius ir žiūrėti, kas pasikeis mechanizme ir kaip tai veiks. Paskaitoje apie 3D spausdintuvus mes su klasės draugu Makarijum laimėjom konkursą – mūsų darbelį atrinko iš beveik 30 kandidatų. Tas projektas buvo galva, panaši į vieno filmo herojaus galvą. Ją specialus spausdintuvas kūrė apie 40 minučių. Išėjo gražiai.

Man labai patiko ta savaitė šiame fabrike. Norėčiau atvažiuoti čia ir dažniau.

Artiomas Gavrilčenko

Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos 7B klasės mokinys

IMG_3108Nuotraukas galite pamatyti čia.