Mokyklinė paroda ,,Autoportretas. Žvilgsnis į save“

Parodos tikslas – prisiminti, kokie yra dailės žanrai ir apibūdinti, kas yra autoportretas bei kuo skiriasi autoportretas nuo portreto.

Portretas – vienas iš seniausių ir labiausiai intriguojančių dailės žanrų.

Portreto paskirtis buvo vaizduoti konkretų žmogų, laikantis svarbiausio portreto principo – panašumo į modelį.

Portreto rūšis – autoportretas (lot. autos – pats) – autoportretas kuriamas paties autoriaus, kuris veikia ir kaip pozuotojas, ir kaip kūrėjas.

Savo kūrybiniuose darbuose mokiniai privalėjo (namų darbų užduotys):

1. Pavaizduoti savo autoportretą, kuriame užfiksuoti savo ypatingą charakterį (detalės).
  2. Eksperimentų keliu atrasti priemonės, kurios padėtų geriausiai atskleisti pasirinktą temą ir pasiekti užsibrėžtą tikslą.
  3. Nebūtinai vien veidą pavaizduoti, galima parodyti savo foto gyvenimą (sukurti nuotraukų koliažą).

Piešiniai galėjo būti atlikti bet kokia technika: guašu, akvarele, aliejumi, spalvotais pieštukais, kreidelėmis ir kt. pasirenkant mokiniams patogų formatą. Autoportretas sunkiai galėtų būti tik šalta kopija. Žmogus save mato ir projektuoja labai įvairiomis pozomis, taigi tai yra būsenos, tam tikro vaidmens vaizdavimas, kuris netgi kinta darbo tapymo metu.

Linkime malonių įspūdžių!

Mokinius nuotoliniu būdu konsultavo dailės ir technologijų mokytoja Edita Kazakevičienė.