Išvyka į alpakų ūkį

Birželio 3 dieną priešmokyklinės grupės ugdytiniai aplankė Alpakų ūkį, ęsantį Trakuose. Alpaka – mažiausia iš žmogaus prijaukintų kamelidų rūšis. Kūnas apaugęs ilga ir tankia vilna, dėl jos šie gyvūnai ir yra laikomi. Vilna kerpama ir perdirbama.

Išvykos metu vaikai sužinojo, kad yra dvi alpakų veislės. Huacaya – tiesios arba lengvai banguotos puraus plauko vilnos, kerpamos vieną kartą per metus. Suri veislė, kurios vilna gali būti labai ilgo plauko ir panaši į šilkines plaukų sruogas, krentančias banguotomis virvelinėmis sruogomis. Kerpamos kas keli metai. Labai plati alpakų vilnos spalvų paletė: yra skiriamos net 24 natūralios spalvos nuo baltos iki juodos, taip pat būna margos, įvairaus piešinio alpakos.

Priešmokyklinės grupės mokytoja Aleksandra Narbut