Dar vienos išleistuvės

Birželio kaitrų rytą Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos kieme rinkosi svečiai. Mamos ir senelės, tėvai, sesės ir broliai su pasididžiavimu sekė akimis savo jaunuolius, kuriems šiandien bus įteikti dešimtos klasės baigimo pažymėjimai. Skambėjo eilės ir sveikinimo kalbos lietuvių, lenkų bei rusų kalbomis, grojo muzika. Į dangų pakilo spalvingi balionėliai: kiekvienas nešė baigusio šią mokyklą viltis ir tolesnio mokymosi bei gyvenimo svajones. Simbolinis mokyklos raktas patikėtas tiems, kuriems tokia šventė bus tik po metų. Išeinantys buvę dešimtokai, mokyklos vadovė ir klasių auklėtojai išsakė vieni kitiems daug gražių žodžių ir palinkėjimų. Gėlės, šypsenos ir fotografijos atminčiai. Žvelgiant į laimingus jaunuolių veidus, turbūt, ne vieno vyresnės kartos atstovo mintyse nuskambėjo dainos žodžiai – „rodos, ir vargo nebuvo…“

Linas Senkus