Žalingi įpročiai


Kovo 18 dieną mūsų mokykloje vyko jau trečias Vilniaus visuomenės sveikatos biuro įgyvendinamo ES projekto, skatinančio mokinių sveikatos raštingumą, renginys. Paskaitoje „Žalingi įpročiai“ dalyvavo 8, 9 ir 10 klasių mokiniai.

Per paskaitą šeimos psichologas Ričardas Pabiržis kalbėjo apie alkoholio, tabako, narkotinių medžiagų vartojimo problemą. Tai yra didelė visuomenės bėda, su kuria reikia kovoti. Alkoholizmas neigiamai veikia ne tik vartojantį asmenį, bet ir tarpusavio santykius šeimoje. Kiekvienas alkoholiko šeimos narys gali būti psichologiškai traumuotas bei turėti ilgalaikių psichologinių problemų (ypač vaikai). Tokioje šeimoje vaikai dažniausiai yra linkę kopijuoti destruktyvų alkoholiko elgesį. Jiems rodomas pavyzdys, kaip patiems išaugus būti alkoholikais. Viskas prasideda nuo mažens ir ateina iš šeimos.

Reikia daugiau kalbėti apie problemą viešai, mokiniams pateikti kuo daugiau informacijos, rodyti vaizdinę medžiagą. Jauniems yra lengviau atsisakyti priklausomybės.

Jokia paslaptis, kad šiandien jauni žmonės neretai neįsivaizduoja pasilinksminimo ne tik be alkoholio, bet ir „nekaltos žolytės“. Pradėję nuo silpnesnių, žmonės dažnai nori vis stipresnio narkotikų poveikio. Narkotikai yra cheminė medžiaga, kuri atneša tariamą laimės pojūtį, todėl dėl tos priežasties dažniausiai tampama priklausomu. Gydymas nuo priklausomybės yra ilgas ir sunkus, ne kiekvienas jį ištveria.

Tėvams ir mums, mokytojams, labai svarbu turėti supratimą apie narkotikus ir būti budriems. Tėvų įtaka paaugliams priklauso nuo jų ir vaikų tarpusavio santykių, emocinės atmosferos šeimoje.

Mokiniai turėjo galimybę geriau sužinoti, kas yra žalingi įpročiai ir kaip jie mus veikia.  Visi noriai įsitraukė ir atsakinėjo  į lektoriaus užduodamus klausimus.

 

Renginį aprašė fizinio ugdymo vyr. mokytoja Olga Leontjeva-Kurčeikienė