Nuo birželio 13 iki 17 dienos vyko 1 – 4 klasių stovykla „Vasaros nuotykiai“. Vaikai iš Ukrainos rytmečius smagiai leisdavo kūrybinėse dirbtuvėse. Stovyklos metu kiekvieną rytą visi mokiniai pradėdavo mankšta. Visą savaitę buvo organizuojamos įvairios veiklos.
Pirmadienį vyko stovyklos atidarymas. Vaikai žaidė lietuvių liaudies žaidimus, galėjo smagiai padainuoti, pažaisti, pabėgioti. Plenero metu lauko klasėje mokėsi perteikti teptuku gamtos grožį.
Vėliau mokiniai aplankė Belmontą, ėjo Pūčkorių pažintiniu taku. Tai vienas įdomesnių maršrutų Vilniaus mieste. Vaikai buvo sužavėti nelygiu žemės reljefu, jį vagojančia Vilnele, stūksančiais skardžiais, žaliuojančiais miškais ir žydinčiomis pievomis.
Antradienį vaikai su dideliu entuziazmu mokėsi šaudyti lanku, mėgino rankos taiklumą mėtydami smiginį, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo šaškių ir šachmatų turnyre. Žaidė muzikinius žaidimus, teptuku perteikė vasaros nuotaiką ir spalvas.
Trečiadienį ir ketvirtadienį lankėme Gedimino pilį ir Lietuvos geležinkelių muziejų. Į pilį kėlėmės funikulieriumi. Ant kalno grožėjomės senamiesčio panorama, prisiminėme legendą apie miesto įkūrimą. O muziejuje susipažinome su geležinkelio istorija, jo senaisiais ir šių laikų eksponatais. Vaikai edukacijos metu žaidė įdomius žaidimus, kurie padėjo geriau suprasti geležinkeliečių darbo pobūdį.
Taip pat šiomis dienomis vaikai smagiai leido laiką žaisdami angliškus žaidimus, muzikuodami bei turėjo galimybę susipažinti su Pavilnio istorija dalyvaudami socialinėje veikloje. Savo kūrybingumui leido atsiskleisti iš gamtinių medžiagų dėliodami mandalas.
Penktadienį visi vykome į Druskininkus. Lankėmės Šakočių muziejuje, kuriame eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas, kurio aukštis – net 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg!
Programos metu ne tik sužinojome šakočio atsiradimo istoriją, pamatėme visą gamybos procesą, patys jame dalyvavome ir ragavome. Pakeliui į namus surengėme pikniką, kurio metu dalinomės visos savaitės metu stovykloje vykusių užsiėmimų bei išvykų įspūdžiais.
L.e.p. direktorės pavaduotoja ugdymui Aleksandra Narbut