Gegužės 22 diena – Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Šios žymios gamtos mokslams datos vedami, stebėdami ir puoselėdami mus supančią aplinką, 6 – 8 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į VU Botanikos sodą, Kairėnuose. Sužinojome, jog sodui, daugiau nei 140 metų ir yra neatsiejama ne tik universiteto studentų, moksleivių, bet ir sostinės gyventojų bendruomenės mokslo, švietimo ir socialinio gyvenimo dalis. Bendras botanikos sodo plotas – net 199 ha., kuriame 10 tūkstančių augalų pavadinimų. Edukacinėje pamokoje naudojomės vietovės žemėlapiu, kurio pagrindas – sutartiniai topografiniai ženklai, atspindintys svarbius lankytinus objektus vietovėje. Žemėlapyje, topografinių ženklų pagalba, išskyrėme šiltojo sezono metu augančius, žydinčius ir bręstančius, tiek rūšinius atstovus ,tiek įvairias jų veislės, atvežtas iš tolimų ir artimų kraštų. Stebėjome ir vietinę augaliją: medžius, augančius mūsų natūralioje gamtinėje aplinkoje. Daugiausia dėmesio skyrėme gausiausioms ir įspūdingiausioms, šiuo metu žydinčioms kolekcijoms:
- Rododendrams – neaukštiems krūmams, žydinčiais gražiais, įvairiaspalviais, piltuvėlio pavidalo žiedais. Kilmė – Azija, Šiaurės Amerika.
- Alyvoms – krūmams ir mažiems medžiams su kvapniais žiedais, įvairių atspalvių, paprastais ar pilnaviduriais. Į Europą pateko iš Stambulo sodų – tai turkų sultono dovana.
- Magnolijų slėniui – bebaigiančiam peržydėti.
- Japoniškam sodui – žaviam ištisus metus.
Botanikos sodas įsikūręs Kairėnuose, senojoje dvarvietėje. Iki šių dienų parkas išsaugojo tvenkinių sistemą, išliko ir ūkiniai dvaro pastatai, kuriuos lankydami vis aplenkėme. Parke vyksta įvairūs kultūriniai ir pažintiniai renginiai.
Dėkojame edukacinio užsiėmimo dalyviams.
Regina Gibėžienė, gamtos – geografijos mokytoja
Ana Volodkienė, biologijos – chemijos mokytoja
Genrika Mučinis, biologijos – fizikos mokytoja