Ansamblis „Strumyk“


Vaikų dainų ir šokių ansamblis „Strumyk” („Upokšnis”) atsirado šviesios atminties Aleksandro Dawidowicziaus dėka, kuris, gyvendamas Varšuvoje, pasiūlė Pavilnio pagrindinei mokyklai įsteigti ansamblį ir atsiuntė pirmas siuvinėtas liemenes, karolius ir Krokuvos tautines kepures. Pirmiausia iš I-IV lenkiškų klasių mokinių buvo suburta šokių grupė, kuriai vadovavo Alicja Korvel.

Pirmasis koncertas įvyko per 1989 m. Kalėdas ir ši data laikoma „Strumyk” pavadinimą gavusio ansamblio veiklos pradžia. Nuo 1990 m. šiam kolektyvui vadovauja Lidija Vojtkevič ir Jadvyga Šlachtovič, prie kurių 1995 m. prisijungė Irena Šejbak. Visuomet galime tikėtis mokyklos direktorės Teresos Klimašauskienės, daugelį metų globojančios ansamblį, paramos. Beje, jos dėka 1990 m. atsirado lenkiška penkta klasė. Laikui bėgant mokykla plėtėsi, o kartu su ja ir „Strumyk”. Šiuo metu ansamblyje šoka ir dainuoja I-X klasių mokiniai bei jo veteranai. Veikia kelios šokio ir dainų grupės.

Ansamblis dažnai koncertuoja, dalyvauja festivaliuose, pasirodo Lietuvoje ir Lenkijoje. Jis kasmet dalyvauja Lietuvos lenkų kultūros centro rengiamame muzikos festivalyje „Dainos nuo Neries”. „Strumyk” taip pat atstovavo Lietuvai tarptautiniuose muzikos susitikimuose Plocke (1997 m.), Mrongovo paribio kultūros festivalyje (1999 m.). Jis koncertavo festivalyje „Lenkiškos gėlės” Nemenčinėje (1999 m.) ir Baltijos šalių festivalyje „Gintarinis vėrinys” Elblonge (2000 m). Be to, ansamblis keletą kartų dalyvavo festivaliuose „Tave, Dieve, šloviname” ir „Vieversėliai” Naujoje Vilnioje, taip pat pasirodė respublikiniuose festivaliuose „Pašokime kartu” ir „Džiaukimės drauge”. „Strumyk” pateko į Lietuvos lenkų sąjungos (LLS ) renkamą geriausių ansamblių dešimtuką.

2007 m. ansamblis atstovavo Lietuvai pirmame Paribio kultūros festivalyje Vroclave. Šiemet „Strumyk” pasirodė festivaliuose „Vieversėliai” ir „Folkloras mus jungia”, kuris vyko Jono Pauliaus II pagrindinėje mokykloje. 2008 m. gegužės 2 d. ansamblio šokėjai dalyvavo Bernardinų parke Pasaulio lenkų dienos proga surengtame koncerte, o gegužės 18 d. pasirodė Siemens arenoje. Su ansambliu dažnai koncertuojame Lenkijoje, kur turime ištikimų draugų, tokių kaip kunigai Juzefas Podkonskis, Stanisławas Banachas ir Wiesławas Wójcikas, Gardino ir Vilniaus bičiulių draugijos Vroclavo skyrius, Varšuvos Išganytojo bažnyčios šeimų sąjunga, Ščucino miesto kultūros namai ir daug kitų.

Strumyk5


Strumyk nuotraukų galerija:

 

Svečiuose Taize

Joninės Lenkijoje (2010 m.)

Ekskursija į Ščučiną (2010 m.)

Ekskursija į Krenžnicą Jarą (2010 m.)

Festivalis “Folkloras mus jungia” (2010 m.)

Ekskursija į Glovną (2009 m.)

Lenkų, gyvenančių už Lenkijos ribų, diena (2009 m.)

Ekskursija į Glovną (2008 m.)

Ekskursija į Senąjį kaimą (Lenkija) (2008 m.)

Festivalis “Folkloras mus jungia” (2008 m.)

Ansamblio repeticijos

Ekskursija į Vroclavą (2007 m.)

Europos dienos (2007 m.)

Motinos diena (2007m.)

“Strumyk” koncertuoja I. Kraševskio mokykloje

Kitos nuotraukos

 

Vadovas: L. Voitkevič

Užsiėmimo laikas: Antradienis 13.00 – 13.45   1-2 klasės

13.55 – 15.35   5-7 klasės

                                Penktadienis 13.00 – 13.45   3-4 klasės