Pilietiškumo iniciatyva „Pergalės šviesa“

Pilietiškumo iniciatyva „Pergalės šviesa“ (anksčiau žinoma pavadinimu „Atmintis gyva, nes liudija“) organizuojama nuo 2008 metų. 1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį, bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tai buvo Tautos pergalė. O Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus – nepriklausomybės kovų savanoriai, pokario partizanai ir rezistentai – tai ir šiandieninė karta, užaugusi nepriklausomoje Lietuvoje. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat prisijungė prie pilietiškumo iniciatyvos „Pergalės šviesa“. Sausio 12 d. nuo 08.00 val. uždegėme žvakes prie mokyklos langų tam, kad mūsų žvakių liepsnelės plazdėtų kartu visoje Lietuvoje. Ypač efektingai tai atrodė ryte, nes dar tamsu ir žvakių liepsnelės atkreipė dėmesį ir priminė mokiniams dienos svarbą.

Pamokų metu prisiminėme Sausio 13-osios įvykius, aptarėme jų prasmę Lietuvos valstybei.

Istorijos vyr. mokytoja Janina Klimašauskaitė