Dingusi signatarų dovana

Šimtamečiuose Signatarų namų muziejaus rūsiuose mūsų 8 klasių mokiniai nusikėlė į 1917 m. lapkričio mėnesį, kuomet 66-ąjį gimtadienį šventė daktaras J. Basanavičius. Kiti Lietuvos Tarybos nariai šiam gimtadieniui ilgai ir nelengvai rinko ypatingą dovaną, kuri, praėjus šimtui metų, atsidūrė muziejaus ekspozicijoje. Tačiau viena padykusi katė ėmė ir „nukniaukė“ dovaną iš ekspozicijos. Mokiniai turėjo padėti muziejaus darbuotojams susigrąžinti J. Basanavičiaus dovaną ir išvengti sunkiai įsivaizduojamos painiavos. Aštuntokai narpliojo įvairius galvosūkius, ieškojo paslėptų daiktų ir laiką leido išskirtinėje aplinkoje. Į rūsius teko leistis stačiais laiptais, čia pasitiko žemos lubos, senų plytų sienos, blausiai degančios lempos ir vienas kitas voratinklis.

Užsiėmimo metų buvo ugdomos mokinių pažinimo, kritinio mąstymo, komunikavimo kompetencijos.

Istorijos ir pilietiškumo pagr. vyr. mok. J. Klimašauskaitė