Kaip seniau traukiniai važiavo

Geležinkelių muziejus savo metus skaičiuoja nuo 1966 metų. Muziejus įsikūręs Vilniaus geležinkelio stoties Keleivių rūmų antrajame aukšte, istoriniame pastate, statytame 1861 metais. Geležinkelių muziejui tai ideali vieta, kurioje vaikai gali patirti konkretaus istorinio laikotarpio atmosferą ir yra unikalus tuo, kad eksponatus galima liesti rankomis. Geležinkelių muziejus kaupia, saugo ir propaguoja muziejines vertybes, susijusias su geležinkelių istorija bei jų veikla Lietuvoje. Per muziejaus veiklos metus yra sukaupta apie 14 tūkstančių eksponatų.

Ekskursijos metu gidas kiekvienam ir nulinukų davė raudonas korteles su numeriais, kad vaikai galėtų dalyvauti žaidime.  Kiekvienas iš žaidėjų tai traukinio vagonas, kuris gali važiuoti ir kurti daineles. Vaikai turėjo galimybę išbandyti ir pamatyti kaip veikia senų traukinių modelių dalys. Nulinukai pamatė daugybę senų eksponatų. Kiekvienas vaikas gavo traukinio bilietą iš 1882 metų ir besidžiaugdamas dovana laukė kol parodys tėveliams. Gidas taip pat parodė kaip saugiai pereiti geležinkelio perėją. Vaikai apsilankė ir senoje geležinkelio stotyje bei pamatė kaip atrodė geležinkelio darbuotojų uniformos tais laikais. Kiekvienas liko patenkintas ir sužinojo daug įdomių faktų apie geležinkelio istoriją.

Priešmokyklinio ugdymo lenkų grupės vyr. mokytoja Božena Vilkicka