Istorijos, pilietiškumo pagrindų, žmogaus saugos, gyvenimo įgūdžių integruotos pamokos netradicinėje aplinkoje.
Gegužės 23 dieną 8–10 klasių mokiniai turėjo istorijos, pilietiškumo pagrindų, žmogaus saugos, gyvenimo įgūdžių integruotas pamokas netradicinėje aplinkoje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje, kur vyko atvirų durų diena. Pamokų metų mokiniai susipažino su Lietuvos kariuomenėje naudojama ginkluote, technika, ekipuote ir maskuote, didžiulį susidomėjimą sukėlė Specialiųjų operacijų pajėgų karių demonstruotos transporto priemonės ir ginklai. Mokinių dėmesį prikaustė bataliono karių demonstruota pasala priešo transporto priemonei su įspūdingais garso, ugnies ir dūmų efektais. Mokiniai susipažino ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatė, kaip atrodė elitinis XIV amžiaus karys: Garbės sargybos kuopos kariai demonstravo jo aprangą, ginklus, skydus, šarvus, šalmus ir kitas atkurtos autentiškos aprangos detales. Mokiniai turėjo galimybę savo jėgas išbandyti riterių kovoje su autentiškais šarvais ir kardais.
Valstybės sienos apsaugos tarnybai atstovavo kinologai su savo tarnybiniais šunimis: pademonstravo pagrindines šunų komandas, naudojamas tarnybos metu sulaikant pažeidėjus. VSAT pareigūnai pristatė ir turimus ginklus, ekipuotę, įvairias savo atsakingoje tarnyboje naudojamas priemones.
Didelio susidomėjimo sulaukė Garbės sargybos kuopos ir karinio orkestro pasirodymai.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys – užtikrinti Lietuvos kariuomenės vadovavimo ir valdymo funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.
Istorijos ir pilietiškumo pagr. vyr. mok. J. Klimašauskaitė,
žmogaus saugos, gyvenimo įgūdžių mokytojas K. Nalivaika,
lenkų k. vyr. mok. M. Naganovič