Istorijos, lietuvių kalbos, klasės valandėlės integruota pamoka netradicinėje aplinkoje.
6-9 klasių mokiniai turėjo istorijos, lietuvių kalbos, klasės valandėlės integruotą pamoką netradicinėje aplinkoje – Samuelio Bako muziejuje.
Mūsų pagrindiniai uždaviniai buvo pažinti Lietuvos žydų kultūrą ir tapatybę. Tyrinėti daiktų istoriją, erdves. Stiprinti lietuvių kalbos mokymąsi, jos vartojimą.
Pamokos metu aptarėme aplinkybes, lėmusias žydų vaikų išgyvenimą Holokausto laikotarpiu. Susipažinome su Samuelio Bako, Holokaustą išgyvenusio vaiko, kūryba. Kai prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, S. Bakui buvo šešeri metai. Šeima gyveno Šv. Kotrynos gatvėje. Vokiečių okupacijos laikotarpiu jis kartu su šeima slapstėsi Benediktinių vienuolyne Šv. Ignoto gatvėje. Vienuoles išsiuntus į koncentracijos stovyklą, šeima buvo perkelta į Vilniaus getą. Būdamas devynerių jis surengė gete pirmąją savo piešinių parodą.
Jo darbuose susipina žydų tautos istorijos, Biblijos motyvai. Autentiškas stilius jungia tobulų figūrų detales su metafizinėmis erdvėmis. Dailininkas specifiškai interpretuoja ikonografiją, simbolius. Menininkas niekuomet nevaizduoja masinių mirties scenų. Vietoj to jis naudoja alegoriją, metaforą ir tam tikrus meninius pakaitalus, tokius kaip žaislai vietoj su jais žaidusių nužudytų vaikų ar knygos, vietoj jas skaičiusių asmenų. Devintojo dešimtmečio pabaigoje S. Bakas yra sakęs, kad jo paveikslai perteikia subyrėjusio pasaulio pojūtį.
Antrojo pasaulinio karo tragedija nusinešė daugiau nei 94 procentų dabartinėje Lietuvos teritorijoje gyvenusių žydų gyvybių. Kartu su šiais žmonėmis dingo ir nuostabi litvakų civilizacija. Parodos šviečiamasis tikslas – Lietuvos žydų dabarties ir istorijos pažinimas: sąžiningas žvilgsnis į praeitį, neleidžiantis pamiršti palyginus neseniai praėjusius karo baisumus, tolerancijos šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje skatinimas.
Integruotos pamokos metu buvo ugdomos mokinių pažinimo, kultūrinė, pilietiškumo, komunikavimo kompetencijos.
Istorijos ir pilietiškumo pagr. vyr. mok. J. Klimašauskaiė,
lietuvių k. vyr. mokytojos M. Kožemiakinienė, A. Grigelienė.