Mokyklinė tekstilinė darbų paroda ,,Gobelenai“

Balandžio pabaigoje mūsų mokyklos erdves papuošė kūrybinė tekstilinė darbų paroda ,,Gobelenai“.

Gobelenas (pranc. gobelin) – rankų darbo unikalus, austinis sieninis kilimas. Paprastai gobelenas audžiamas paprastos konstrukcijos vertikaliomis ar horizontaliomis staklėmis-rėmais.

Šioje parodoje dalyvavo mūsų mokyklos auklėtiniai: 7a ir 7b klasės mokiniai. Iš pradžių mokiniams buvo paaiškinta audimo technika, audimo pagrindai, kad jie sugebėtų atlikti nuoseklius kūrybinius darbelius. Mokiniai tekstilinius gobelenus atliko iš siūlų, panaudodami audimo techniką. Rankiniam gobeleno audimui reikia didelio audėjų meistriškumo, kruopštumo ir meninės nuovokos. Mūsų darbų autoriai – tiek mergaitės, tiek ir berniukai. Visi mokiniai kruopščiai atliko savo užduotis, sutvarkė kraštelius, nepamiršo įrėminti kūrybinių darbelių. Šį kartą mokyklinė paroda pareikalavo daug kantrybės ir nuoseklumo.

Papuošti mokyklos erdves buvo vienas malonumas mūsų mokyklos mokiniams!

Parengė Edita Kazakevičienė

20180502_124943 20180503_092703