Išvyka į „Paukščių kaimą”

Siekiant vaikų pažintinės kompetencijos ugdymo, akiračio plėtimo gegužės 17 dieną pradinių klasių mokiniai vyko į Ignalinos rajone, Cijonų kaime įsikūrusį „Paukščių kaimą“. Tai vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galima pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs.

Ten visus pasitiko kaimo ramybė, laukų platybė ir nuotaikingi šeimininkai, kurie labai nuoširdžiai mus priėmė, linksmai bendravo su mūsų vaikais, parodė, kur gyvena gyvūnai ir paukščiai, leido juos pašerti, palesinti. Vaikai džiaugėsi matydami įvairių spalvų triušiukus, ožkas, asilą, aveles, alpaką, arkliuką-ponį, stručius, povus, žąsis, vištas, viščiukus ir daugelį kitų fermos gyventojų. Vaikai daug sužinojo apie paukščius, apie kuriuos šeimininkė galėjo pasakoti valandų valandas. Mokiniai noriai stebėjo gyvūnus, bendravo, grožėjosi pavasarine gamta.

Paskui kartu su šeimininkais  ant laužo didžiulėje keptuvėje kepėme vištų, žąsų, putpelių kiaušinius, kuriuos išsikepę visi skaniai valgėme su ūkyje išaugintomis daržovėmis. Pavalgę skanios kiaušinienės visi susėdome pavėsinėje, gėrėme žolelių arbatą, valgėme šeimininkės keptus paukščio formos sausainius.

Išvykos metu mokiniai pamatė tikrą Lietuvos kaimą, susipažino su įvairiais gyvūnais, labiau pažino vienas kitą, pabendravo.

Pradinių klasių vyr.mokytoja Valentina Višniakova

DSC02600Nuotraukas galite pamatyti čia.