Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos moksleivių profesinis tobulėjimas

Jau antruosius metus Vilniaus Pavilnio pagrindinė mokykla sėkmingai bendradarbiauja tarp mokyklų bei dalyvauja ,,Profesijų akademijos 2017/2018“ mokymuose. ,,Profesijų akademijos 2017/2018“ mokymuose dalyvavo mūsų mokyklos 8 a, 8a, 8b, 9a ir 10b moksleiviai. Šiais mokslo metais mūsų mokyklos ugdytiniai susipažino su karjeros planavimo ir būsimo verslumo organizavimo modulio programa.

Bendradarbiavimo tarp mokyklų tikslai:

• Supažindinti su verslo etiketo svarba versle.
  • Suvokti Darbo Kodekso reikšmę ir įtaką darbdavio bei darbuotojo tarpusavio santykiams.
  • Pateikti atskirų verslo įmonių juridinių formų palyginimą.
  • Pateikti pagrindinius asmeninius įvaizdžio formavimo elementus.
  • Supažindinti su profesionalaus darbuotojo savybėmis.
  • Įgyti pagrindinių karjeros kompetencijų, kurios svarbios sėkmingos karjeros įgyvendinimui.
  • Gilinti žinias apie autorių ir gretutinės teises.

Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos mokiniai dvejus metus mokėsi efektyviai naudotis karjeros informacija: išsiaiškino etiketo tikslus bei jų svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, sukūrė savo vizitines korteles, susipažino su autorių turtinėmis, neturtinėmis teisėmis. Mokiniai išmoko sudaryti autorines sutartis, įvardinti įmonės valdymo struktūros tipus bei prisijungti prie elektroninės svetainės. Mūsų mokyklos ugdytiniai ugdė esminius karjeros pradmenis: kūrė asmeninius gyvenimo aprašymus. Remdamiesi informaciniais šaltiniais turėjo įvardyti darbo paieškos būdus, analizavo laisvų darbo vietų pasiūlą. Nagrinėdami darbo sutarčių pavyzdžius jaunieji karjeristai nustatė esmines vykdymo sąlygas bei turėjo galimybę savarankiškai sukurti darbo sutartį. Remdamiesi DK, informaciniais šaltiniais, analizavo atleidimo iš darbo situacijas, diskutavo, ar atleidimas buvo teisėtas.

Be to, ugdytiniai įvardijo krovinių vežimo būdus, sandėlio tipus ir klasifikavimus bei teisės aktus, reglamentuojančius sandėlio darbą. Moksleiviai turėjo puikią galimybę susipažinti su detalės gamybos technologija, paruošiamojo metalo suvirinimo ypatumais, briaunų paruošimo būdais, tarpelio atbukinimo ir briaunų nusklembimo kampo svarba. Per dvejus mokslo metus mokiniai turiningai leido laiką, skirtą profesinio tobulėjimo link. Užsiėmimai žavėjo mokinius savo įvairove, o aktyvieji metodai paįvairino mūsų mokyklos auklėtinių mokymo(-si) procesą.

Kiekvienais mokslo metais vyko modulio mokymo rezultatų įvertinimas. Siekiant patikrinti mokinių teorines žinias buvo rengiamas testas iš visų modulio mokymo rezultatų.

Buvo panaudoti materialieji ištekliai: kabinetai, laboratorijos, dirbtuvės, techninės mokymo priemonės (projekcinė įranga, kompiuterinė įranga su internetine prieiga).

Mokslo metų pabaigoje Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras mūsų mokyklos auklėtiniams paruošė viktoriną su kūrybinėmis užduotimis. Visi mokiniai aktyviai ir noriai dalyvavo viktorinoje bei kūrybiniuose užduotyse. Po viktorinos mūsų mokyklos auklėtiniai buvo apdovanoti diplomais.

Džiaugiamės Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos bendradarbiavimu tarp Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro transporto ir verslo skyriaus bei dalyvavimu ,,Profesijų Akademijos 2017/2018“ mokymuose!

Tikimės ir kitais mokslo metais pavyks sėkmingai bendradarbiauti bei gilinti profesines žinias.

Parengė technologijų mokytoja Edita Kazakevičienė

20180523_125813Nuotraukas galite pamatyti čia.