Išvyka į Alpakų fermą

Birželio 7 dieną pradinių klasių mokiniai vyko į Alpakų fermą Trakų rajone Seimėnų kaime. Ten mažieji mokiniai turėjo galimybę pamatyti gražius alpakus. Ekskursijos metu išgirdo, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmieji alpakai, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta, kaip auginami ir kaip tarpusavyje bendrauja. Pasak ūkininko, alpakų vilna labai skiriasi nuo avies vilnos: ji švelnesnė, neturi riebalo, todėl neturi jokio specifinio kvapo ir tinka alergiškiems žmonėms bei vaikams. Patys alpakai labai draugiški.

Prižiūrint šeimininkui, gyvūnus buvo galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti. Smalsūs, jaukūs ir žaismingi gyvūnai sužavėjo ir mažus ir suaugusius kelionės dalyvius.

Daug džiaugsmo suteikė ir  ūkininko auginami šuniukai: mokiniams buvo leista su jais pažaisti, paglostyti ir palaikyti rankose.

Pabuvę ramiame gamtos prieglobstyje, pamatę gražuolius alpakus, mokiniai grįžo namo labai geros nuotaikos ir kupini įspūdžių.

Pradinių klasių vyr.mokytoja Valentina Višniakova

DSC02921Nuotraukas galite pamatyti čia.