Edukacinė išvyka su edukaciniu užsiėmimu gotiškuosiuose rūsiuose „Jei aš būčiau scenografu…“

Šių metų spalio mėnesį vyko integruotas istorijos, dailės, technologijų bei klasės valandėlės renginys Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje „Jei aš būčiau scenografu…“.

Šio edukacinio užsiėmimo tikslas – supažindinti mokinius su teatro dailininko – scenografo kūrybinėmis galimybėmis, darbo ypatumais – nuo eskizo iki galutinio rezultato. Renginio dalyviai 5a, 5b, 6b kl. mokiniai.

Kiekvienam dalyviui buvo suteikta unikali galimybė pačiam tapti kūrėju. Pats edukacinis užsiėmimas vyko gotiškuosiuose rūsiuose, kur yra įkurtos praktiniam darbui skirtos patalpos.

Darbas vyko trijose grupėse:

– viena grupė kūrė scenografiją pasirinktomis dailės raiškos priemonėmis (pastelėmis, akrilu, pieštukais, kt.) pagal atitinkančią tematiką;

– kita grupė projektavo scenovaizdžio maketą tam skirtoje mini scenoje pagal atitinkančią tematiką;

– trečioji grupė kūrė personažų kostiumus pagal atitinkančią tematiką ir jais rengė manekenus.

Praktinio užsiėmimo metu kiekvienos grupės darbas buvo sujungtas į vieną atitinkančią tematiką. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje vyko įdomios diskusijos, užduoties bei temos apibendrinimas. Visi dalyviai aktyviai diskutavo. Šis renginys buvo mokiniams labai įdomus.

Renginio vadovai: istorijos vyr. mokytoja J. Klimašauskaitė, technologijų ir dailės mokytoja E. Kazakevičienė

20181012_155827Nuotraukas galite pamatyti čia.