Vieną gražią rudens dieną man ir kitiems moksleiviams iš ,,Geomokslų būrelio” teko būti Lietuvos banko pinigų muziejuje. Sužinojome daug naujų ir įdomių faktų apie pinigus.
Prie įėjimo į apatinį banko aukštą buvo sudaryta labai graži siena iš jau panaudotų ir susmulkintų kupiūrų. Salėje pamatėme daug senovinių monetų ir kitokių pinigų. Mes sužinojome apie didžiausią skaičių, kuris pavadintas – „gugol“ ir turi vienetą ir šimtą nulių. Susipažinome su pinigų atsiradimo istorija, sužinojome, kokiu būdu pinigai buvo gaminami senovėje ir kaip jie gaminami šiandien. Kokių pinigų būna. Kas ant jų vaizduojama. Įdomu buvo pamatyti, kad istorijos vadovėlyje rašoma tiesa, nes Lietuvoje XI amžiuje buvo sidabriniai pinigai, pagaliuko formos, kuriuose senovės lietuviai darė įkirtimus, gal norėdami sužinoti, ar tikras tai sidabras.
Pamačiau didžiausią pinigų bokštą, kuris padarytas tik iš vieno nominalo monetos, ir tai buvo litų centas. Tą bokštą pavyko pastatyti tik iš penkto karto. Pamačiau ir pirmą 10 eurų kupiūrą, kuri buvo išimta iš bankomato tuomet, kada Lietuva oficialiai perėjo nuo litų prie eurų.
Už aktyvų dalyvavimą man davė parkerį su Pinigų muziejaus logotipu.
Tai buvo vienas įdomiausių ir išmaniausių muziejų, kuriame aš buvau. Labai ačiū mokytojai Reginai Gibežienei už tai, kad ten nusivedė mus!
Artiomas Gavrilčenko, 9 b klasė