2023 METŲ MOKYKLINIO ŽODŽIO IR POSAKIO RINKIMŲ KONKURSAS

2023 m. gruodžio 18 -22 dienomis  mokykloje vyko ,,Metų žodžio ir Metų posakio 2023“ rinkimų konkursas. Mokiniai kartu su klasių vadovais ir/ ar lietuvių kalbos mokytojais parengė Metų žodžių ir posakių pasiūlymus ir, juos užrašę kaip pasiūlymus balsavimo lapelyje, įdėdami pateikė juos į balsavimo dėžutę, esančią mokyklos 1 aukšto  koridoriuje.

Susumavus rezultatus paaiškėjo geriausieji:

1. Žmogaus įvardijimą ar  socialinį statusą reiškiančių žodžių:  10 vnt. ( mama, tėtis, mokinė)
2. Daikto, gyvūno ar reiškinio pavadinimą ar  požymį išreiškiančių žodžių: 19 vnt. ( knyga, sąsiuvinis, saulė, žodžiai, katinas)
3. Mandagumą išreiškiančių žodžių: 15 vnt. ( ačiū, labas, skanaus)
4. Įspūdį apibrėžiančių žodžių:11 vnt. ( atsargiai, graži, gerai)
5. Posakiai 8. ( ,,Mes esame viena, kai esame palaiminti“. ,,Aš gi sakiau..“. ,,Sportas – tai gyvenimas“. ,,Reikia“ yra kietas riešutas.
6. Keletas naujadarų. (Atsilupėlis)

Iš visų geriausiai pagal konkurso reikalavimus ir masiškiausiai, pateikdami žodžių įvairovę, konkurse dalyvavo 8b klasės ( I vieta), 5b ( II vieta) bei 8a (III vieta) mokiniai.