Edukacija „Susirišk savo Verbą!“

Verbų pynimas yra gražus Vilniaus krašto amatas, nuostabi mūsų krašto tradicija, perduodama iš kartos į kartą. Nuo seno tikima, kad verboje telkiasi gyvybinės jėgos. Verbų sekmadienio rytą būdavo skubama verba nuplakti dar miegančius artimuosius sakant: ,,Ne aš plaku, verba plaka, už savaitės ir Velykos, ar žadi margutį?“ Grįžę iš bažnyčios artimiesiems suduodavo verba, tikėdamiesi išvaryti ligas, susigrąžinti sveikatą. Verbas žmonės laikydavo visus metus ir tik artėjant kitam Verbų sekmadieniui buvo galima jas sudeginti, jokiu būdu negalima verbos išmesti.

Kovo 22 dieną priešmokyklinių ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Susirišk savo Verbą!“ Mokiniai susipažino su augalais ir verbų rišimo technologija. Gera buvo stebėti, kaip vaikų rankomis iš pavienių augalėlių gimsta nuostabūs meno kūriniai.

Verbų sekmadieniui esame pasiruošę 🙂

Pradinių klasių vyr. mokytoja V.Višniakova