Pažink Lietuvą! Istorijos ir lietuvių kalbos integruotos pamokos kitoje erdvėje.

Kovo mėnesį 7- 8 klasių mokiniai turėjo istorijos ir lietuvių kalbos integruotas pamokas Valstybės pažinimo centre.

Pamokų tikslas buvo pasitelkiant šiuolaikinėmis informacijos pateikimo formomis skatinti aktyvų ir sąmoningą mokinių santykį su valstybe.

Lietuva – tai kraštas, kuriame gausu gamtos ir architektūrinių paminklų, esančių įvairiuose šalies kampeliuose, kuriais gali didžiuotis kiekvienas pilietis. Viena svarbiausių užsiėmimo temų buvo Lietuvos teritorija, be kurios neįsivaizduotume nė vienos pasaulio valstybės. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su ekspozicijoje perteikiamais demokratinės valstybės veikimo principais, tyrinėjo ekspozicijos turinį bei susipažino su iškiliausiomis Lietuvos asmenybėmis. Naudodamiesi interaktyviais žaidimais bei užduočių lapais, mokiniai  galėjo geriau pažinti didžiuosius Lietuvos miestus ir orientuotis geopolitiniame žemėlapyje. Pasiskirstę komandomis mokiniai ieškojo atsakymų į iškeltus klausimus.  Žaidimo forma pasiūlytas darbas skatino moksleivius naudotis skirtingomis informacijos pateikimo formomis, o dinamiškas žaidimo tempas neleido nuobodžiauti ir tinginiauti bei stiprino komandinio darbo įgūdžius.

Integruotų pamokų metu buvo ugdomos mokinių pažinimo, kritinio mąstymo, pilietiškumo, komunikavimo kompetencijos.

Istorijos ir pilietiškumo pagr. vyr. mok. J. Klimašauskaitė,

Lietuvių kalbos vyr. mok. M. Kožemiakinienė, A. Grigelienė