Edukacinė pamoka „Nuo žilvičio dūdelės“

Gruodžio 5 dieną mūsų mokyklos pradinukams buvo pravesta edukacinė pamoka “Nuo žilvičio dūdelės”. Užsiėmimus vedė Albinas Batavičius – folklorinis muzikantas, žinomas kraštotyrininkas, keleto knygų apie Tauragės kraštą autorius  ir Albinas Gudukas – iliuzionistas.

Liaudies muzikantas, grojantis bene visais įmanomais instrumentais, bet ypač pamėgęs bandoniją, vaikus supažindino su liaudies instrumentais: molinukais, švilpynėmis, tarškynėmis, birbyne, ragais, kanklėmis ir bandonija. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti gana retai  matomus instrumentus, atliekamas  melodijas, bet ir patys papūsti birbynę, ragą ar švilptelėti  molinuku.  Mokiniai labai nustebo, kai Albinas Batavičius gražią melodiją pagrojo politileniniu maišeliu.

Labai daug juoko, susižavėjimo ir puikios nuotaikos suteikė išmoningai atlikti stebukladario – Albino Guduko pokštai. Iliuzionistas rodė netikėčiausius triukus, mokė, kaip juos atlikti.

Po tokios pamokos vaikai liko sužavėti. Džiugu, kad tokie žmonės perduoda savo patirtį ir žinias jauniausiąjai kartai.

Pradinių klasių vyr. Mokytoja Valentina Višniakova

IMG_20171205_123238

Nuotraukas galite pamatyti čia.