Paukščiai grįžta

Pavasaris… Iš šiltųjų kraštų parskrenda peržiemoję paukščiai, kuriems reikia namų, bet ne visi juos beatranda – vienas namelis sugriuvęs, kitą užėmė žiemą jame apsigyvenę kiti šeimininkai, dar trečią suardė pikti plėšrūnai. Į gimtinę sugrįžusius paukščius jaunieji gamtos bičiuliai – pradinių klasių mokiniai nutarė pradžiuginti naujais inkilėliais.

Balandžio 2 dieną mūsų mokykloje vyko popietė „Paukščiai grįžta”. Mokiniai turėjo atspėti paukščių pavadinimus, pamėgdžioti juos ir teisingai nuspalvinti. Klausydami gamtos garsų įrašo, mokiniai spėliojo paukščių – atlikėjų pavadinimus ir suprato, kad juos galima atpažinti ne tik pagal išvaizdą, bet ir pagal čiulbėjimą.  Linksmiausia dalis – inkilų kėlimas į medžius, augančius prie mokyklos. Dabar belieka laukti, ar sparnuočiai pasirinks jiems pastatytus namus.  Pasidžiaugę atliktu geru darbu gamtai, mokiniai liko laimingi.

Šiuo prasmingu renginiu buvo siekiama ugdyti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Valentina Višniakova

Tekstą redagavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas L. Senkus