Kovo 7 dieną vyko Lietuvos 8–12 klasių mokinių dailės olimpiados Vilniaus miesto etapas su tema „Eni beni diki daki – aš einu ieškoti“. Dailės olimpiada vyko laikinose Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos patalpose (Žvejų g. 14, Vilniuje).

Dailės olimpiados tikslas: plėtoti mokinių vizualinės raiškos priemonių pažinimą, skatinti tikslingai lavinti kūrybiškumą, estetinį suvokimą bei kultūrinę kompetenciją; rasti itin gabius dailei mokinius ir juos ugdyti.

Dalyvių registracija prasidejo nuo 9.30 val., pačios olimpiados pradžia 10 val., kūrybiniam darbui skiriamos buvo keturios akademinės valandos. Į Olimpiados Vilniaus miesto etapą siunčiama po vieną mokinį iš kiekvienos mokyklos, gimnazijos mokyklinės olimpiados laimėtoją.

Mūsų Pavilnio pagrindinės mokyklos olimpiados laimėtoja tapo Vlada Telesina, 8b kl. mokinė. Mokyklinė dailės olimpiada vyko vasario 22 dieną (per dailės ir technologijos pamokas 8b klasėje). Olimpiadoje dalyvavo 8b klasės mokiniai.

Kiekvienas Olimpiados Vilniaus miesto etapo dalyvis registruodamasis Olimpiados dieną turėjo pateikti I etapo kūrybinio darbo originalą (A2 arba A3 formato). Visas darbui atlikti reikalingas priemones, pvz. guašą, tušą, pastelę, teptukus, pieštukus, indelį vandeniui, trintukus ir pan., mokiniai atsineša patys. A2 formato lapais aprūpina Olimpiados organizatoriai.

Olimpiados II etape mokiniai A2 formato lape atlieka kompozicijos darbą piešimo arba tapybos technika. Kūrybinės užduoties Vilniaus miesto etapo tema (Lietuvos mokinių dailės olimpiados potemė) buvo paskelbta Olimpiados metu, pagal ją teko dirbti 8-12 klasių mokiniams.

Linkime sėkmės mūsų mokinei.

Dailės mokytoja metodininkė Edita Masevič